Manastirliu: Vaksinimi nuk ndalet, sot vijnë 8190 vaksina “Pfizer”

ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë për ardhjen ditën e sotme edhe të 8190 doza të tjera të vaksinave nga kontrata me “Pfizer”.

Manastirliu thekson se procesi vaksinimit po vijon në të gjithë vendin dhe deri tani kanë mbërritur 711,740 vaksina antikovid.

“Vaksinimi nuk ndalet në çdo cep të vendit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve. Sot vijnë edhe 8190 doza të vaksinës ‘Pfizer’, teksa janë 711,740 doza vaksine të mbërritura në vend”, tha Manastirliu.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close