Krerë institucionesh e familjarë nderojnë të zhdukurit në ditën e tyre

Presidentja Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe të memoriali për të zhdukurit në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Krerët e institucioneve nderuan të pagjeturit me rastin e 27 Prillit – Ditës Kombëtare për Persona të Zhdukur në Kosovë.

Homazhe kanë bërë edhe përfaqësuesit e familjarëve, ndër ta edhe Bajram Qerkini nga Shoqata e të Pagjeturve dhe Ahmet Grajqevci, Kryetar i Këshillit koordinues për të pagjeturit.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close