Kryeministri Kurti diskuton me Kosnett dhe Palmer para nisjes për në Bruksel

Kryeministri Kurti diskuton me Kosnett dhe Palmer para nisjes për në Bruksel

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kossnet, përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka bërë të ditur se të hënën në mbrëmje ka zhvilluar një bisedë me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe të Derguarin e SHBA-së për Ballkanin, Matthew Palmer.

Kossnet tha se diskutimi ishte i gjerë dhe produktiv dhe ka shtuar se procesi i dialogut drejtuar nga BE mbetet thelbësor për suksesin e Kosovës.

“Diskutim i gjerë, produktiv me Kryeministrin AlbinKurti dhe Matt Palmer nga Departamentit i Shtetitn mbrëmjen e fundit. Procesi i dialogut i udhëhequr nga BE mbetet thelbësor për suksesin ekonomik të Kosovës dhe integrimin Euro-Atlantik”, ka shkruar Kosnett.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close