Kryetari i Këshillit Evropian telefonon kryeministrin Kurti

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Përmes një publikimi në Twitter, Michel ka theksuar se pret që të punojnë edhe në avancimin e dialogut Kosovë-Serbi.

“Sapo kam biseduar me kryeministrin Albin Kurti dhe e kam përgëzuar atë për mandatin e tij të fortë për të forcuar sundimin e ligjit në Kosovë.Presim që të punojmë së bashku edhe në avancimin e dialogut Beograd-Prishtinë”, shkroi ai.

Ndryshe mbrëmë Kurti ka zhvilluar një bisedë edhe ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett si dhe Matt Parlmer të Departamentit Amerikan të Shtetit.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close