Realme 8 telefoni inteligjent 5G me një çmim konkurrues

Realme 8 5G ka një ekran LC 6.5 inç me 90 Hz dhe duhet të kushtojë 200 euro.

Prodhuesi kinez Realme prezantoi 2 pajisje të reja javën e kaluar.

Realme 8 dhe Realme 8 5G. Kjo e fundit ofron një hyrje me kosto të ulët në komunikimet mobile 5G me 200 euro.

Mbështetja 5G është bërë e mundur nga Mediatek Dimensity 700 5G SoC.

Pajisja ka një ekran LC 6.5 inç me një shpejtësi kuadri prej 90 Hz. 3, kamerat janë instaluar në pjesën e pasme.

Kamera kryesore ka 48 megapiksel dhe plotësohet nga një aparat bardh e zi dhe një aparat fotografik makro.

Bateria ka një kapacitet prej 5,000 mAh dhe mund të karikohet me 18 vat.

Realme 8, i cili nuk mbështet 5G, gjithashtu ndryshon në ekran dhe kamera.

Ka një ekran OLED me 60 Hz dhe një kamerë katërfish. Kamera kryesore ka 64 megapiksel. Duhet të kushtojë gjithashtu rreth 200 euro.

Fillimi i tregut evropian i të dy pajisjeve u njoftua për 12 maj.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close