Kurti fillon vizitën në Bruksel, takon homologun belg

Kurti fillon vizitën në Bruksel, takon homologun belg

Kryeministri Albin Kurti ka filluar vizitën e tij dy ditore në Bruksel, me takimin bilateral me kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo.

Kurti ka shkruar në Twitter se janë pajtuar me homologun e tij që të rrisin bashkëpunimin ekonomik.

“Fillova vizitën time dy ditore në Bruksel, shtëpinë e institucioneve evropiane me takimin bilateral me kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo. Ndava me të prioritetet për vendet e punës dhe drejtësinë, angazhimin tonë për BE-në dhe urgjencën e liberalizimit të vizave. Ne u pajtuar që të rrisim bashkëpunimin ekonomik”, ka shkruar Kurti.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close