Kryeministri Kurti takon Lajçakun

Kryeministri Kurti takon Lajçakun

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në Bruksel është takuar edhe me të ngarkuarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Përmes një shkrimi në Twiter, Kurti ka thënë se Lajcakun ia ka rikonfirkumar se dialogu duhet të jetë parimor dhe i pargatitur mirë.

Po ashtu Kurti ka kërkuar nga Lajçak që dialogu të jetë i barabartë dhe të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja.

“Diskutim konstruktiv me Emisarin Special, Miroslav Lajçak. Unë rikonfirmova që dialogu duhet të jetë parimor dhe i përgatitur mirë. Duhet të përmbajë realitetin dhe të vërtetë, të jetë i barabartë dhe të adresojë çështje të pazgjidhura, jo të krijojë të reja”, tha Kurti

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close