Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Kandidatët më të votuar tek demokratët

Kryedemokrati Lulzim Basha është kandidati për deputet më i votuar në radhët e demokratëve me 11509 vota të mbledhura deri më tani.

Deri në orën 05:50 të mëngjesit të 29 Prillit, në Tiranë janë numëruar  811 qendra nga 1243 në total.

Pas Bashës, kandidati më i votuar është Luçiano Boçi në qarkun e Elbasanit i cili ka arritur të thyejë herësin me mbi 11 mijë vota.

Ndërkohë më radhët e socialistëve kandidati më i votuar vijon të jetë Taulant Balla i cili tashmë ka kaluar në mbi 21 mijë vota, ndjekur nga zv/ kryeministri Erion Braçe me 13 811 vota dhe kryeministri Edi Rama me 11 412 vota./abcnews.al

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close