Kryeministri Kurti:Kosova nuk do të merr vaksina nga vendet tjera, përveç vendeve perëndimore

Kryeministri Kurti:Kosova nuk do të merr vaksina nga vendet tjera, përveç vendeve perëndimore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me shefin e diplomacisë së BE-së Josep Borel, tha se Kosova nuk do të merr vaksina nga vendet tjera, përveç vendeve perëndimore.

“Ne shikojmë përpara, ne kemi prioritet punësimin, menaxhimin e pandemisë, kemi nevojë për vaksina. Ne varemi nga remitenca dhe presun që diaspora të vij këtë vit në Kosovë,”, tha ai, raporton RTKlive

Sipas tij Kosova nuk po e neglizhon dialogun.

Për ‘non papers”, kryeministri Albin Kurti vlerësoi se për të janë të parëndësishme. “Sa më pak që merremi me to, e ndihmojmë veten”, theksoi Kurti.

Kurse shefi i diplomacisë së BE-së Josep Borel, për “Nonpapers”, tha se janë fake news.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close