Shpati Zekaj rrëmben medaljen e argjendtë në European Judo

Xhudisti i Kosovës, Shpati Zekaj ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në European Judo në Zagreb.

Xhudisti ynë u mund në finale nga ukrainasin Anton Savytskiy, në një duel mjaft interesant.

Kujtojmë së Zekaj arriti të mposht në raundin e parë çekun Matej Silvester dhe në raundin e dytë zviceranin Daniel Eich.

Në çerekfinale, kosovari kaloi pa luftë, pasi hungarezi Zsombor Veg u diskualifikua. Në gjysmëfinale, Shpati mposhti kroatin, Marko Kumric.

Ndërkaq, dje Laura Fazliu fitoj medaljen e bronztë në këtë eveniment të madh të xhudos.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close