Izraeli: Ky është fillimi,Hamasi do paguaj një çmim të lartë

Mbështetësit e Hamasit dhe “Xhihadit Islamik” do të paguajnë një çmim të lartë për veprimet e tyre, tha Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu gjatë fjalimit të tij drejtuar qytetarëve.

“Ne jemi në mes të një beteje. Dje dhe sot, ushtria kreu një sulm mbi qindra objektiva të Hamasit dhe Xhihadit Islamik. Dhjetëra komandantë, përfshirë zyrtarë të lartë ushtarakë, u vranë.Vazhdojmë të kryejmë sulme.Patëm takim dhe morëm vendime. Hamasi do të paguajë, paguaj një çmim të lartë për vendimin për të granatur territorin izraelit. Kjo betejë do të marrë kohë dhe durim, ” tha Netanyahu.

Ministri izraelit i Mbrojtjes Benny Ganz shtoi se sulmi në Rripin e Gazës ishte “vetëm fillimi”./proinformacion.com

 

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close