Dua Lipa fiton çmimin këngëtarja më e mirë britanike

Dua Lipa fiton çmimin këngëtarja më e mirë britanike

Dua Lipa ka fituar çmimin si artistja më e mirë britanike sonte në ceremoninë “Bri Awards”.

Në mesazhin e saj emocionues me këtë rast, këngëtarja 25-vjeçare nga Prishtina ka falënderuar familjen dhe ekipin e saj për mbështetjen e dhënë.

“Faleminderit shumë. Është nder të jem këtu dhe përsëri në skenë. Herën e kaluar kur kam qenë këtu në vitin 2018, kam thënë se dëshiroj të shoh më shumë gra në këtë skenë dhe tri vjet më vonë jam shumë e lumtur që po e shoh këtë”, ka thënë Lipa, e cila me “Physical” synon të marrë çmimin për këngën më të mirë, teksa është e nominuar edhe për Brit Album, me “Future Nostalgia”

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close