Netanyahu:”Ne do t’i shkaktojmë Hamasit goditje që ata kurrë as nuk i kanë ëndërruar”

“Ky është vetëm fillimi! Ne do t’i shkaktojmë Hamasit goditje që ata kurrë as nuk i kanë ëndërruar,” tha Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu.

Paralajmërimet e fundit të kryeministrit izraelit erdhën pasi Hamasi pranoi se disa nga komandantët e tyre të lartë ushtarakë ishin vrarë në sulmet izraelite në përgjigje të një sulmi masiv me raketa në Tel Aviv dhe qytete të tjera izraelite në të cilën pesë vetë u vranë dhe 200 u plagosën.

Në përgjigje të sulmit, 43 palestinezë u vranë dhe 300 u plagosën. /Proinformacion.com

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close