Sputnik Light publikon çmimin për një dozë

Sputnik Light publikon çmimin për një dozë

ATSH-ANSA/ – Qeveria ruse ka vendosur tavanin e 342 rublave dhe 36 kopekëve (3,8 euro) për një dozë të Sputnik Light, raportoi Interfax.

“FAS (Fondi Federal Antimonopol) miratoi 342,36 rubla si çmimin maksimal të Sputnik Light”, deklaruan autoritetet.

”Shpërndarja e vaksinës do të fillojë pasi regjistrimit të çmimit të shitjes”, deklaroi FAS.

Sputnik Light është vaksina e katërt e brendshme e aprovuar në Rusi për të frenuar koronavirusin dhe lindi nga ”një brinjë e vëllait të madh Sputnik V”.

Edhe kjo vaksinë bëhet me një dozë të vetme.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close