3,303 raste aktive me coronavirus

Ndryshe, në vend po vazhdon procesi i vaksinimit antiCOVID-19.

Edhe 100 mijë e 620 doza të vaksinës anti-COVID pritet të arrijnë së shpejti në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Programi i UNICEF në Kosovë.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të vaksinuarve në nivel vendi është 57,615.

“Procesi i vaksinimit po kryhet sipas të gjithë parametrave të sigurisë dhe cilësisë nga ekipe të trajnuara në të gjithë vendin”, thuhet në njoftim.

Ministria njofton se të hënën ka pranuar edhe 3510 vaksina që janë pjesë e asistencës së BE-së për vaksinimin kundër COVID-19 në Kosovë

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close