Zidane, i thotë lamtumirë,Real Madridit

Zinedine Zidane nuk është më trajneri i Real Madrid.
Zinedine Zidane është për herë të dytë, ish trajner i Real Madrid raporton gazetari i mirëinformuar Fabricio Romano.

Rreth dhjetë ditë më parë, media spanjolle njoftoi se Zinedine Zidane i tha lamtumirë lojtarve dhe njoftoi largimin e tij në fund të sezonit, e tani edhe konfirmimi po vjen.

Real Madrid nuk është kampion i Spanjës, në raundin e fundit ata erdhën në një “fitore të pirros” dhe mbetën pas rivalit Atletico Madrid, ndërsa ata u eliminuan në Champions League para finales dhe ky do të jetë një sezon pa trofe për ata.

/proinformacion.com

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close