”Sanofi” fillon provat në shkallë të gjerë për vaksinën

ATSH-AFP/ – Grupi farmaceutol francez, ”Sanofi” njoftoi sot fillimin e provave në shkallë të gjerë për projektin e tij kryesor të vaksinës antiCOVID-19, zhvilluar me britanikun GSK duke konfirmuar se parashikonte një prenzantim në fund të vitit 2021 për këtë produkt, pas disa muajve vonesë.

“Sanofi dhe GSK filluan një studim ndërkombëtar të fazës 3 për të vlerësuar efikasitetin e vaksinës së tyre kandidate kundër COVID-19”, deklaroi në njëkomunikatë grupi francez, 10 ditë pas njoftimit të rezultateve inkurajuese në përfundim të provave të para.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close