Palmer dhe Lajçak të hënën në Kosovë, takojnë Kurtin e Osmanin

Emisari Special i dialogut, Miroslav Lajçaksi dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Mathew Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën.

Siç bëhet e ditur, në ditën e parë të javës së ardhshme ata do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë.

Ata do të takojnë kryeministrin Kurti si dhe presidenten Osmani.

Palmer e Lajçak u takuan të mërkurën në Bruksel.

Siç njoftoi Lajçak, në këtë takim temë diskutimi ishte pikërisht dialogu mes Kosovës e Serbisë.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close