Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Ministri i jashtëm grek të premten vjen në Kosovë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, të premte me 4 qershor, ku do të takohet më liderët shtetëror.

Demokracia.com ka arritur të sigurojë agjendën e vizitës së ministrit grek, i cili do të qëndrojë në vendin tonë, pas raportimeve se shteti i tij është duke e shqyrtuar njohjen për Kosovën.

Demokracia.com ka raportuar ekskluzivisht për vizitën e Dendias në Kosovë.

Ministri grek do të pritet në Aeroportin e Prishtinës nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Më pas, në ora 10:40, Dendias do të zhvillojë një takim 40 minutësh me homologen e tij, Donika Gërvalla, raporton Demokracia.com.

Ndërsa një ora 11:20 do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Në ora 11:45 diplomati grek do të pritet në takim nga presidentja, Vjosa Osmani, ndërsa në ora 12:20 do të takohet edhe me kryeparlamentarin, Glauk Konjufca.

Në fund, ministri grek do ta takojë edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, takimi prite të nis në ora 12:50.

Demokracia.com ju sjell të plotë agjendën e vizitës së ministrit grek në Kosovë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close