Në shërbim të askujt...vetëm informacion!

Palmer arrin në Kosovë, pritet nga amabsadori Kosnett

Zëvendësndihmës sekretari i Shtetit në Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike me përgjegjësi për Ballkanin Perëndimor dhe Egjeun, njëherësh përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tashmë ka arritur në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur, Ambasada amerikane përmes një njoftimi në Twitter. “Ambasadori Kosnett mirëpriti këtë mëngjes në ambasadë, zëvendësndihmës sekretarin Matthew Palmer për një vizitë tre ditore në Kosovë, ku do të diskutoj me zyrtarë e institucioneve të Kosovës, për sfidat, mundësitë dhe dhe çështjet tjera me të cilat ballafaqohet Kosova”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Sot dhe nesër në Kosovë do të qëndrojnë edhe përfaqësuesit Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close