Rakiq në takim me Palmerin dhe Kosnettin, i përmend kishat dhe Asociacionin

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq është takuar sot me Zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit amerikan, Matthew Palmer dhe ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

Lista Serbe njofton se në takim është folur për situatën politike në Kosovë, pozicionin e popullit serb dhe Kishën Ortodokse Serbe.

“Nevoja për respektim të të drejtave të popullit serb është theksuar posaçërisht, por edhe ajo për vazhdimin e dialogut të mbështetur nga Bashkimi Evropian midis Beogradit dhe Prishtinës, dhe në dritën e zbatimit të marrëveshjeve të deritanishme, kryesisht të lidhura me Asociacionin e komunave serbe, energjisë dhe gjyqësorit”, thuhet në njoftimin e tyre.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close