Prseidenti i Serbisë,Vuçiq: Presioni i BE-së dhe SHBA në lidhje me Kosovën po rritet

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se “nuk ka vend për panik”, megjithëse e pranoi se presioni i Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara për njohjen e Kosovës po rritet.

“Shpresoj se Greqia nuk do të veprojë si Izraeli. Unë jam i befasuar që ministri i saj i Punëve të Jashtme po vjen në Prishtinë,” tha Vuçiq për TV Happy.

Ai tha se një veprim i koordinuar i presionit po kryhet gjithashtu kundër Spanjës, duke shtuar se Serbia nuk ka asnjë lidhje me ndonjë letër non paper që po shfaqet këto ditë.

“Ata duan të na shtypin pas murit, kështu që ata do të na ndalojnë në zhvillimin ekonomik,” tha Vuçiq.

CATEGORIES
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close