Sot Palmer dhe Lajçak flasin për vizitën e tyre në Kosovë

Zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer dhe i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák janë duke qëndruar në Kosovë.

Dje ata patën takime me krerët e shtetit, ndërsa sot pritet të dalin në konferencë për media.

Konferenca e tyre rreth vizitës në Kosovë do të fillojë në ora 10:45 në Zyret e BE-së.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close