Përparim Rama: Jam kandidat i LDK-së!

Përparim Rama: Jam kandidat i LDK-së!

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas shumë reagimeve ndaj tij.

Rama në një emision televiziv tha se është apartiak, anipse do të kandidojë për LDK-në në garën për kryetar të Prishtinës.

“Unë jam apolitik. Nuk jam i anëtarësuar në LDK, por do garojë kandidat i saj. Besoj fuqishëm në Lumirin, i cili po bën reformat e mëdhaja përbrenda LDK’së, e shoh si njeri vizionar, me ide përparimtare, interesi i tij shihet”, deklaroi ai.

Pasi, Rama tha se është apartiak, anëtari i LDK-së, Lutfi Zharku i është kundërvu,  duke i thënë se “është partiak dhe është LDK”.

“Une jam partiak. Une jam LDK”, shkroi Zharku, duke ia bashkangjitur një fotografi të tij.

Ndërsa, tani në postimin e tij thotë se do të jetë kryetar i qytetarëve të Prishtinës pa anime politike.

“Unë jam kandidat i LDK-së. Jam pjese e LDK-së ne kete garë. Garoj bashkë me listën e asambleistëve të LDK-së; shtëpisë politike të Republikës së Kosovës.  Do të jem Kryetar i të gjithë qytetarëve të Prishtinës pa anime politike por me vizion të fortë e të qartë për Kryeqytetin, qytetin e të gjithëve. #PR4PR”, shkroi Rama në Facebook.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close