Ministri Vitia takohet me drejtoreshën regjionale të Bankës Botërore

Ministri Vitia takohet me drejtoreshën regjionale të Bankës Botërore

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka takuar të mërkurën drejtoreshën regjionale të Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, Linda van Gelder dhe Massimiliano Paolucci, menaxher i zyrës së Bankës Botërore për Kosovë.

Gjatë takimit është biseduar për situatën rreth Covid-19, procesin e vaksinimit dhe përgjigjen e përbashkët ndaj sfidave që ka shkaktuar pandemia në sistemin shëndetësor dhe shërbimet vitale për qytetarët.

Van Gelder, ka shprehur përkushtimin e misionit të Bankës Botërore që të bashkëpunojë ngushtë me Ministrinë e Shëndetësisë në projektet, që për qëllim kanë përmirësimin e indikatorëve shëndetësor në Kosovë.

CATEGORIES
Share This
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close