Kryeministri Kurti takohet me kryediplomatin grek Dendias

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pret në takim ministrin e jashtëm grek , Nikos Dendias.

Kryediplomati grek po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë takimeve të mëhershme, Dendias tha se Greqia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën, mirëpo nuk përmendi nëse shteti grek do ta njohë shtetësinë e Kosovës.

Ai, po ashtu, theksoi se Greqia qëndron për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close