Dua Lipa dominon Mbretërinë e Bashkuar – ka shfronsuar Ed Sheeran

Këngët e Dua Lipës janë dëgjuar më shumë herë sesa këngët e ndonjë artisti tjetër në Mbretërinë e Bashkuar në vitin e kaluar, pasi albumi i saj fitues i shumë çmimeve “Future Nostalgia” kryesoi në top listat gjatë kohës së mbylljes.

Shqiptarja britanike u bë e famshme në vitin 2017 me këngën “New rules”, dhe tani ajo po shijon një vit yjor me albumin e saj disko-pop, duke fituar çmime Grammy dhe Brit Awards.

Lipa i dha fund mbretërimit të Ed Sheeran, i cili ka mbajtur titullin e artistit më të dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga viti 2017.

Lista u përpilua nga Phonographic Performance Limited (PPL), e cila mbikëqyr shfaqjet muzikore dhe u jep artistëve honorare.

/Proinformacion.com/

 

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close