Kryetari i Kuvendit,Konjufca:Në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të UÇK-së.

Kryekuvendari Glauk Konjufca tha se në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të UÇK-së.

Konjufca e quajti luftën e UÇK-së të pastër dhe të domosdoshme.

Në një intervistë për RTK-në, krykuvendari ka folur edhe për dialogun me Serbinë, ku u shpreh pesimist se brenda këtij viti mund të arrihet një marrëveshje.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close