Samiti i Ballkanit Perëndimor: Rama pret Kurtin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i cili është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë.

Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i cili është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama, raporton abcnews.al.

Shqipëria është këtë herë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku pjesë do të jenë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

Ndërkohë, drejtimi i këtij Samiti do të bëhet nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe dhe Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close