Nis muaji i futbollit në Evropë-Euro 2020

Italia do të ballafaqohet me Turqinë në Romë, të premten e 11 qershorit, teksa Euro 2020 do të nisë më në fund, me një vit vonesë, ndërsa koronavirusi po vazhdon të hedhë një hije mbi Kampionatin Evropian të futbollit. I shtyrë për 12 muaj për shkak të pandemisë, turneu – që u fitua për herë të fundit nga Portugalia – do të luhet për herë të parë nëpër shtete të ndryshme të kontinentit, teksa nikoqire të ndeshjeve do të jenë 11 qytete. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close