Kryeministri britanik,Johnson tregon nëse mendon se a është Putini një vrasës?

Një gazetar i CNN-it pyeti kryeministrin britanik,Boris Johnson në Cornwall në samitin e G7 nëse ai mendonte se presidenti rus ishte një “vrasës”.

“Me siguri mendoj se Presidenti Putin bëri gjëra të paskrupullta dhe jam shumë i sigurt se ai miratoi helmimet në Salisbury,” tha Johnson.

“Ju e patë atë që ndodhi me kundërshtarin e tij kryesor, Alexei Navalny, i cili po përballet me tortura efektive në burg nën akuza fiktive,” tha kryeministri britanez Johnson.

Ai vlerësoi gjithashtu se Presidenti i SHBA Joe Biden, i cili do të takohet me presidentin rus në 16 qershor në samitin në Gjenevë, do t’i japë Putinit disa “mesazhe të ashpra”.

Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close