Samiti Biden-Putin fillon pas një shtrëngimi të shkurtër duarsh

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u takua me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Në samitin që po mbahet në Gjenevë, dy liderët pritet të flasin për një sërë temash, përfshirë kontrollin e armëve, krimet kibernetike dhe spiunazhin, ndryshimin e klimës dhe situatën me pandeminë COVID-19. Ky është takimi i parë i Bidenit me Putinin, që kur ai u bë president i Shteteve të Bashkuara.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close