EURO 2020 – Italia siguron kalimin në 1/16 pas fitores ndaj Zvicrës 3-0

ATSH/ – Italia fitoi sot kundër Zvicrës me rezultatin 3-0, në stadiumin ”Olimpico” të Romës, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 me golin e Locatellit në minutën e 26-të.

Në pjesën e dytë, Locatelli shënoi sërish në minutën e 52-të dhe Immobile në minutën e 89-të.

Ndeshja, e gjykuar nga rusi Karasev, ishte e vlefshme për Grupin A.

Me këtë fitore, Italia bëhet ekipi i parë që siguron kalimin për në fazën e ardhshme të 1/16. të Euro 2020.

Ndeshjen e parë në grup Italia e fitoi me një njëjtin rezultat kundër Turqisë.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close