Euro 2020/ Sot vetëm dy ndeshje

Do të zhvillohen sot vetëm dy ndeshje në kuadër të Kampionatit Evropian Euro 2020 dhe që të dy sfidat do të jenë nga Grupi A.

Në stadiumin “Olimpiko” të Romës Italia ballafaqohet me Uellsin dhe pasi tashmë skuadra e Roberto Mancinin e ka siguruar fazën e eliminimit direkt, ajo do të kërkojë që të konfirmohet si liderë e grupit me një fitore të re.

Në këtë grup, Italia i ka gjashtë pikë nga dy fitoret e siguruara në dy ndeshjet e para, kurse Uellsi i ka dy më pak në vendin e dytë.

Nga ndeshjen tjetër do të përplasen Sivcra me Turqinë në stadiumin “Olimpik” në Baku.

Zvicra ka vetëm një pikë në vendin e tretë, kurse Turqia është në vendin e katërt me zero pikë.

Të dy ndeshjet do të zhvillohen duke filluar nga ora 18:00.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close