EURO 2020 – Zvicëra-Turqia 3-1

/ATSH/ – Zvicra mundi sot Turqinë me rezultatin 3-1 në ”Olimpic Stadionu” të Bakusë, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-0 me gola të Seferoviç (6′) dhe Shaqirit (26′).

Në pjesën e dytë ngushtoi Kahveçi (62′) dhe goli i tretë i zviceranëve u shënua sërish nga Shaqiri (68′).

Ndeshja, e gjykuar nga slloveni Vinçiç, ishte e vlefshme për Grupin A.

Italia ndërkohë mundi sot Uellsin 1-0 në stadiumin ”Olimpico” të Romës.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Pessina (39′).

Dy ekipet që shkojnë në 1/16 e finaleve janë Italia dhe Uellsi.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close