EURO 2020 – Itali-Uells 1-0, dy ekipet në 1/16

ATSH/ – Italia mundi sot Uellsin 1-0 në stadiumin ”Olimpico” të Romës, sipas pamjeve televizive.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Pessina (39′).

Ndeshja, e gjykuar nga rumuni Hategan, ishte e vlefshme për Grupin A.

Po sot, për të njëjtin grup, Zvicra mundi Turqinë me rezultatin 3-1.

Sidoqoftë, dy ekipet që shkojnë në 1/16 e finaleve janë Italia dhe Uellsi./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close