Rusët kthejn ambasadorin në Washington

Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara Anatoli Antonov u kthye në Uashington dhe mori përsëri detyrën, pasi ishte në Moskë për tre muaj.

“Të Dielën, 20 Qershor, Anatoly Antonov u kthye në Uashington dhe mori detyrën,” tha një twitter nga ambasada ruse.

Antonov arriti në Uashington të Dielën rreth orës 6 pasdite me kohën lokale dhe disa orë para se të mbërrinte në kryeqytetin e SHBA, ai u takua me diplomatët rusë në Nju Jork në aeroportin John F. Kennedy.

Antonov u tërhoq nga Uashingtoni për konsultime në Mars pasi Biden deklaroi se ai e konsideronte Putinin një vrasës ,ndërsa Shtetet e Bashkuara tërhoqën ambasadorin Sullivan për konsultime në 22 Prill dhe ende nuk ka një deklarim zyrtar se kur do të kthehet me shërbim në Moskë.

/Proinformacion.com

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close