​Konjufca në vizitë te kryetari i Bundestagut, Wolfgang Schauble

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë vizitës në Gjermani, ka takuar kryetarin e Bundestagut, Wolfgang Schauble.

Konjufca ka shkruar në Facebook se ka falënderuar Dr Schauble për mbështetjen e vazhdueshme të Gjermanisë për Kosovën.

“Diskutuam gjatë rreth zhvillimeve historike e politike për Kosovë dhe rajon, si dhe për sfidat që paraqiten në rrugëtimin e stabilizimit të rajonit, luftimin e pandemisë, rimëkëmbjen ekonomike dhe dialogun me Serbinë, si dhe finalizimin e procesit te liberalizimit të vizave. Bundestagu dhe institucionet gjermane qëndrojnë fuqishëm pranë dhe me popullin e Kosovës”, ka shkruar ai.

Konjufca po qëndron në vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të kryetarit të Parlamentit Gjerman, Wolfgang Schauble, ku do të takohet edhe me zyrtarë të tjerë të shtetit gjerman.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close