Ministrja Gërvalla pret në takim homologun italian, Di Maio

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur në takim homologun italian, ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio.

Pas takimit, ndërmjet dy kryediplomatëve do të nënshkruhet një marrëveshje, dhe pastaj të dy do të mbajnë një konferencë për medie.

Ministri italian do të takohet me krykuvendarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.

Ndërsa na ora 17:30 ai do t’i adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close