SHBA ia dorëzon Kurtit raportin e Departamentit Amerikan për Ujmanin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë të ditur se ia kanë dorëzuar sot Qeverisë së Kosovës raportin e Departamentit Amerikan të Energjisë për menaxhimin e Ujmanit.

“Sot Ambasada e SHBA-së në Prishtinë dhe ajo në Beograd ua kanë dorëzuar Qeverive respektive planin e Departamentit Amerikan për Energji dhe Pacific Northwest National Laboratory për menaxhimin e ujit në Liqenin e Ujmanit, duke përmbushur një nga zotimet e Marrëveshjes së Uashingtonin e nënshkruar më 4 shtator”, thuhet në një postim në Facebook nga ana e Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë.

Kurti më herët kishte deklaruar se Marrëveshja e Uashingtonit nuk do të dërgohet në Kuvend dhe e sheh si të pazbatueshme.

Ndryshe, i njëjti raport i është dërguar edhe Qeverisë së Serbisë.

https://xk.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/133/30159_rev3.pdf

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close