Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi

Natën e kaluar, pak pas orës 1 të mëngjesit, Mali i Zi u godit nga një tërmet i fortë, me një madhësi prej 4.5 gradësh dhe epiqendra ishte 14 kilometra nga Herceg Novi.

Shumë qytetarë e ndien tërmetin, disa u zgjuan. Tërmeti zgjati për rreth 10 sekonda, duke inicuar alarmet e kerreve në qytet , përderisa dritaret e shtëpive po dridheshin, librat po binin nga raftet.

Tani për tani, nuk ka asnjë informacion mbi dëmet ose për të lënduar.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close