EURO 2020 –Danimarka shkon e para në 1/8 e finaleve

ATSH/ – Danimarka është ekipi i parë që kaloi sot në 1/8 e finaleve të EURO 2020, pas fitores 4-0 kundër Uellsit, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë e ndeshjes së luajtur në ”Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit përfundoi me rezultatin 1-0, pas golit të Dolberg (27′).

Në pjesën e dytë të lojës nën gjykimin e gjermanit, Siebert, danezët shënuan edhe tri herë me anë të Dolberg (48′), Mahler (88′) dhe Briathwaite (90+6′).

Sonte luhet edhe ndeshja e dytë e finaleve për 1/8 mes Italisë dhe Austrisë./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close