EURO 2020 – Edhe Italia në 1/8 e finaleve

ATSH/ – Italia është ekipi i dytë që kaloi sot në 1/8 e finaleve të EURO 2020, pas fitores 2-1 kundër Austrisë, sipas pamjeve televizive.

Koha e rregullt prej 90 minutash, e ndeshjes së luajtur në ”Wembley” të Londrës, përfundoi me rezultatin 0-0.

Në kohën shtesë, nën gjykimin e britanikut Taylor, italianët shënuan dy herë me anë të Chiesa (95′) dhe Pessina (105′), ndërkohë që austriakët shkurtuan diferencën me anë të Kaljdzic (114′).

Po sot, Danimarka u bë ekipi i parë që kaloi në 1/8, pas fitores 4-0 kundër Uellsit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close