EURO 2020-Çekia e çon n’shpi Holandën!

ATSH/ – Republika Çeke kaloi sot në 1/8 e finaleve të EURO 2020, pas fitores 2-0 kundër Holandës, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë e ndeshjes në luajtur në ”Puskas Arena” të Budapestit u mbyll në barazim pa gola.

Në pjesën e dytë të ndeshjes së gjykuar nga rusi Karasev, çekët shënuan me Holes (68′) dhe Schik (80′).

Në stadium nuk u respektua asnjë masë antiCovid-19 mes tifozëve.

Sonte do të luhet edhe ndeshja tjetër për 1/8 e finaleve, ajo mes Belgjikës dhe Portugalisë./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close