Në Kosovë kanë arritur edhe mbi 106 mijë doza të vaksinës së Pfizerit

Në Kosovë ka arritur edhe kontingjenti i dytë i vaksinave të Pfizerit, që janë nga kontrata e lidhur mes Kosovës dhe kompanisë.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se kanë arritur sot 106.470 doza të vaksinës së Pfizerit, ndërsa të hënën arritën 81.900.

Të nderuara qytetare e qytetarë, sot mbërriti edhe kontingjenti i dytë i vaksinave nga kontrata me Pfizer. 106.470 doza mbërritën sot. Ditët e javët në vazhdim priten akoma. Vaksina mbetet zgjidhja më e mirë në përballjen e suksesshme me pandeminë”, ka shkruar Vitia në Facebook.

Në Kosovë vaksinimi masiv ka nisur më 15 qershor.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close