EURO 2020 – Anglia në 1/8 e finaleve ,dërgon Gjermaninë në shpi

ATSH/ – Anglia kaloi sot në 1/8 e finaleve të EURO 2020, pas fitores 2-0 kundër Gjermanisë, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë e ndeshjes së luajtur në stadiumin ”Wembley” përfundoi pa gola.

Në pjesën e dytë të ndeshjes së gjykuar nga holandezi Makkelie, Anglia shënoi me anë të Sterling (75’) dhe Kane (86’).

Po sot, luhet ndeshja e fundit për 1/8, ajo mes Suedisë dhe Ukrainës

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close