Prishtina sot përballë Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve

Prishtina do të zhvillojë sot (e martë) një ndeshje tejet jetike për historinë e klubit, e përballë e ka Ferncvarosin.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Bardhekaltrit do të shpresojnë që të marrin një rezultat pozitiv ndaj skuadrës nga Hungaria, e që takimi do të jetë aspak i lehtë.

Prishtina ka analizuar në detaje kundërshtarin e tyre dhe do të tentojë të godasin në pikën e dobët, për të marrë rezultat pozitiv për ndeshjen e kthimit që luhet në kryeqytet.

Sot do të luajë edhe Shkëndija e Tetovës që takohet me Muran e Sllovenisë nga ora 20:00.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close