Arsen Wenger: Nuk ishte penallti për Anglinë

Ish trajneri i Arsenalit, Arsen Ëenger është shprehur se nuk ishte penallti ajo për Anglinë.

Wenger tha se nuk e di se pse gjyqtari i ndeshjes nuk shkoi ta shoh vet një rast të tillë dhe se në raste si kjo, gjyqtari duhet të jetë absolutisht i sigurt.

“Nuk ishte penallti. Nuk e kuptoj pse në situata të tilla të VAR-it, gjyqtari nuk shkon ta shoh vet situatën në ekran. Në një moment si ky, ai duhet të jetë absolutisht i sigurt”, është shprehur Wenger.

Kujtojmë se , Anglia është kualifikuar në finale të EURO 2020, pasi që mposhti Danimarkën me rezultat 2-1, ku koha e rregullt përfundoi me rezultat 1-1 ndërsa në vazhdime gjyqtari i ndeshjes e akordoi një penallti për Anglinë që po vazhdon të jetë mjaftë e komentuar nga të gjithë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close