E keni përjetuar uljen e zërit?

ATSH/ – Ulja e zërit konsiston në lagështimin progresiv ose të papritur të tingujve të emetuar përmes kordave vokale, shkruan faqja e njohur mjekësore italiane, pazienti.it.

Ky çrregullim mund të jetë i llojeve të ndryshme:

të ngjirurit e zërit

paaftësia për të riprodhuar tinguj të thellë

afonia, humbje totale e zërit

acarim, ulje e pjesshme dhe zë i ngjirur

Nëse ulja e zërit vazhdon për më shumë se disa javë është e rëndësishme të konsultoheni me një mjek.

Disa faktorë mund të shkaktojnë uljen e zërit janë:

tymi: irriton kordat e zërit

alkooli: ndryshon mukozën e rrugëve të frymëmarrjes dhe tretjes

ushqime: disa ushqime mund të shkaktojnë refluks gastroezofageal duke rezultuar në acarim të kordave vokale

abuzimi me zërin si në të folur ashtu edhe në të kënduar

infeksionet e laringut

tumoret e laringut

Shkaqet e uljes së zërit:

Ulja e zërit mund të shkaktohet nga inflamacion dhe infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, kur shoqërohet me ethe, kollë dhe dispne. Çrregullimet kryesore që përfshijnë traktin respirator janë:

i ftohti
laringiti
faringiti
trakeiti
bajamet
alergji
bronkit

Përveç kësaj, humbja e pjesshme ose totale e zërit mund të shkaktohet nga prania e nyjave ose polipeve në kordat e zërit dhe shumë rrallë nga:

miastenia gravis

aneurizma e aortës torakale

strumë tiroide

Si ta ktheni zërin tuaj natyrshëm

Nëse ulja është për shkak të përdorimit të tepruar të kordave vokale, ilaçi i parë është  të pushoni me zërin.

Përveç kësaj, për të lehtësuar siklet dhe për të përmirësuar simptomat, ne rekomandojmë përdorimin e disa substancave plotësisht natyrore, të tilla si:

mjalti, i cili përmban vitamina, minerale dhe taninet, dhe është një substancë natyrale e konsideruar shumë antibakteriale dhe anti-inflamatore. Për të lehtësuar simptomat, mjaftojnë disa lugë çaji dy ose tre herë në ditë, ose shpërndaheni në çajra të nxehtë bimor;

limon, me veti antiseptike dhe anti-inflamatore, që do të përdoret i pastër ose i holluar në gjysmë gote me ujë ose i shtohet çajrave bimorë;

xhenxhefil, shumë dezinfektues dhe anti-inflamator, shumë i rekomanduar gjatë shtatzënisë, për t’u përdorur i copëtuar me mjaltë dhe limon në një çaj bimor, ose i freskët;

borziloku, anti-inflamator, mund të përdoret si infuzion për të bërë gargarë me ujë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close