Granit Xhaka pjesë e formacionit më të mirë të EURO 2020

Dje, Italia u shpall kampion i Evropës pasi mposhti Anglinë në finale.

“Azzurët” fituan në penallti me rezultat 3 – 2, pasi Bukayo Saka, Jadon Sancho dhe Marcus Rashford dështuan nga pika e bardhë, shkruan lajmi.net.

UEFA ka publikuar formacionin e lojtarëve më të mirë në këtë turne, që vërehet edhe prania e mesfushorit Granit Xhaka, që ndoshta ishte më meritori në fitoren e Zvicrës ndaj Francës.

Në këtë listë ndodhen tre lojtarë nga Italia, tre nga Anglia, dy nga Danimarka dhe nga një për Portugalinë dhe Francën.

Formacioni i më të mirëve të “Euro 2020”:

Donnarumma; Maehle, Chiellini, Maguire, Shaë; Pogba, Xhaka; Sterling, Chiesa, Dolberg; Ronaldo.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close